Biżuteryjny dress code

 ›  › Biżuteryjny dress code

Kosmetyki

Biżuteryjny dress code

Biżuteryjny dress code
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biżuteryjny dress code

Na pewno wiele z nas zastanawia się na jaką biżuterię może sobie pozwolić do pracy. Czy i jak biżuteria współgra z biurowym dress codem?

Srebrne kolczyki z perłą
Srebrna bransoletka

Wszystko zależy od tego gdzie pracujemy. Najbardziej restrykcyjnie do stroju podchodzą wielkie międzynarodowe korporacje i kancelarie prawnicze. Szczególne wymagania stawia się też na stanowiskach związanych z bezpośrednią obsługą klienta. Dress code został wymyślony po to, aby pracownik nie wyróżniał się, dlatego jeżeli firma oczekuje od Ciebie przestrzegania go, możesz pozwolić sobie tylko na bardzo delikatne kolczyki czy pierścionek, które nie zdominują Twojego wizerunku. Taka biżuteria nie będzie przyciągać wzroku, ale dzięki niej poczujesz, że odróżniasz się od reszty pracowników.

Firmy mają różną politykę, jeśli chodzi o wygląd pracowników. Nawet, jeżeli Twój pracodawca nie podchodzi restrykcyjnie do mundurka biurowego, unikaj dużych, kolorowych kolczyków, spektakularnych naszyjników i typowo „wieczorowej” biżuterii. Nie najszczęśliwszym rozwiązaniem będą też brzęczące bransoletki czy kolczyki. Uporczywy hałas może przeszkadzać Twoim współpracownikom. Nie przesadzaj też z ilością ozdób do pracy. Najbezpieczniej będzie ograniczyć się do jednej, dwóch – kolczyki i srebrny pierścionek, albo bransoletka.

Urlop to zupełnie inna bajka. Wtedy możemy popuścić wodze fantazji i pozwolić sobie na więcej. Duże, kolorowe i rzucające się w oczy bransolety czy naszyjniki, zabawne kolczyki, niestandardowe wzory i materiały będą na miejscu nawet gdy nie masz już 20 lat.

Wszelkie artystyczne zawody są pod tym względem bardzo uprzywilejowane. Artyście uchodzi w zasadzie wszystko w kwestii wizerunku, ma więc pełną dowolność również w kwestii biżuterii. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że oczekuje się od niego, że będzie rzucał się w oczy czy wręcz szokował.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby dopasować strój, w tym również biżuterię, odpowiednio do okazji. Na co innego możemy pozwolić sobie do pracy, w wakacje a co innego sprawdzi się na balu sylwestrowym.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Biżuteryjny dress code Reviewed by on piątek, 23 listopada, 2018 .

Biżuteryjny dress code Na pewno wiele z nas zastanawia się na jaką biżuterię może sobie pozwolić do pracy. Czy i jak biżuteria współgra z biurowym dress codem? Srebrne kolczyki z perłą Srebrna bransoletka Wszystko zależy od tego gdzie pracujemy. Najbardziej restrykcyjnie do stroju podchodzą wielkie międzynarodowe korporacje i kancelarie prawnicze. Szczególne wymagania stawia się też

ABOUT AUTHOR /