Farbowanie włosów w domu

 ›  › Farbowanie włosów w domu

Kosmetyki

Farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeśli kobieta ma bardzo wrażliwą skórę głowy nie musi oczywiście rezygnować z farbowania włosów, jeśli tego bardzo pragnie. W takim wypadku może skorzystać z farb zrobionych na bazie roślin (chna czy basma). Farby roślinne nakłada się na naturalne włosy, nigdy jeszcze niefarbowane farbami syntetycznymi. Farby te jednak zmieniają lub sprawiają, że naturalny kolor jest intensywniejszy tylko o kilka tonów, nie nadają się na przykład do mocnego rozjaśnienia.
Aby uzyskać jednolity kolor fryzury na całej długości włosów, gdy pojawiają się juz odrosty należy także przestrzegać kilka prostych zasad. Po pierwsze należy kupować identyczną farbę, czyli tej samej firmy i tej samej serii, jaka została użyta wcześniej. Nie należy sugerować się nazwą koloru, gdyż to może okazać się złudne. Sama technika farbowania polega na rozdzieleniu poszczególnych pasm i nałożenie farby tylko na odrosty na około 20 minut, a dopiero potem na całą długość włosów, aby tylko odświeżyć ich kolor na około 5 minut.
Po spłukaniu farby z włosów dobrze jest jeszcze raz spłukać włosy wodą bardzo chłodną, co zamknie łuski włosa i zachowa on kolor na znacznie dłużej?

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Farbowanie włosów w domu Reviewed by on sobota, 15 października, 2016 .

Jeśli kobieta ma bardzo wrażliwą skórę głowy nie musi oczywiście rezygnować z farbowania włosów, jeśli tego bardzo pragnie. W takim wypadku może skorzystać z farb zrobionych na bazie roślin (chna czy basma). Farby roślinne nakłada się na naturalne włosy, nigdy jeszcze niefarbowane farbami syntetycznymi. Farby te jednak zmieniają lub sprawiają, że naturalny kolor jest intensywniejszy

ABOUT AUTHOR /