Laser na cellulit

 ›  › Laser na cellulit

Kosmetyki

Laser na cellulit

Laser na cellulit
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W jaki sposób pokonać cellulit? Takie pytanie zadają sobie wszystkie te panie, które nie są w stanie uporać się z tą nieestetyczną przypadłością. Czy to zatem oznacza, że likwidacja skórki pomarańczowej jest niemożliwa? Okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pozbyć się tego nieestetycznego defektu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowoczesne metody walki, wśród których największą popularnością cieszy się laser na cellulit. Nie da się bowiem ukryć, że jest to niezwykle szybka i całkowicie bezbolesna metoda, która pozwala uporać się z grudkami i nierównościami.
Skąd się bierze cellulit?

Zanim jednak wybierzemy jakąkolwiek metodę walki ze skórką pomarańczową, warto wiedzieć, skąd się bierze cellulit. Istotne znaczenie ma bowiem poznanie przyczyn tego defektu. To bowiem pozwoli na osiągnięcie znacznie szybszych efektów. Taka wiedze pozwolić również ocenić skuteczność laserowego usuwania cellulitu.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że skórka pomarańczowa to nic innego jak efekt osłabienia tkanki łącznej. Dochodzi do tego w sytuacji, gdy estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych. W ten sposób tworzą się obrzęki, które zaczynają uciskać komórki w otoczeniu, w tym komórki tłuszczowe. Efekt tego jest taki, że komórki te stają się coraz gorzej odżywione i słabiej dotlenione. W ten sposób zaczynają powiększać swoją objętość, wypełniając się substancjami tłuszczowymi. W rezultacie dochodzi do powstawania grudek i nierówności, co zwykło się określać mianem cellulitu.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to nie wszystko. Nie tylko estrogeny odpowiadają za powstawanie skórki pomarańczowej. Okazuje się, że w dużej mierze same jesteśmy sobie winne. Zła dieta oraz brak aktywności fizycznej to czynniki, które wpływają na powstawanie skórki pomarańczowej.
Jak działa laser na cellulit?

Laserowe usuwanie cellulitu staje się coraz bardziej popularne. Jest to związane przede wszystkim z tym, że taka metoda jest nie tylko całkowicie bezinwazyjna, ale również bezbolesna. To zaś skutkuje tym, że kobiety chętnie decydują się na taki zabieg.

Laser na cellulit działa w kilku kierunkach. I właśnie to uważa się za najważniejszą zaletę takiej kuracji. Wiadomo bowiem, że wielopłaszczyznowe oddziaływanie na skórkę pomarańczową to najskuteczniejsza forma walki z tą nieestetyczną przypadłością.

Warto mieć świadomość, że laserowe usuwanie cellulitu to nic innego jak swoisty masaż. Pobudzane są komórki tłuszczowe, a jednocześnie usprawnione zostaje krążenie. W ten sposób dochodzi do zwiększenia elastyczności skóry. Jednak to nie wszystko. Głównym zadaniem lasera jest pobudzenie metabolizmu komórek, dzięki czemu istnieje możliwość szybszego spalania tłuszczu.
Laserowe usuwanie cellulitu również w domu

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że laser na cellulit dostępny jest nie tylko w gabinetach kosmetycznych. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiły specjalne urządzenia do laserowego usuwania cellulitu w domu. Nie da się ukryć, że jest to bardzo korzystna opcja. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że jest to rozwiązanie nawet kilkanaście razy tańsze. Warto mieć świadomość, że laserowe usuwanie cellulitu – bez względu na to czy będzie przeprowadzone w gabinecie kosmetycznym czy też w domu, wymaga wykonania serii zabiegów, by osiągnąć zamierzony efekt. To zaś oznacza wzrost kosztów. Ale tylko w sytuacji, jeśli chodzi o zabiegi przeprowadzane w salonie kosmetycznym. A to dlatego, że domowy laser na cellulit ma cenę niezmienną. Koszt zakupu bardzo szybko się zwraca, bowiem urządzenie można wykorzystać nie tylko do redukcji skórki pomarańczowej na udach, ale również i na innych częściach ciała.
Domowy laser na cellulit – skuteczność

Teraz pewnie wiele kobiet zastanawia się, czy taki domowy laser na cellulit faktycznie jest skuteczny. Wiadomo, że wszelkie nowości budzą wątpliwości, jest to zrozumiałe. Okazuje się jednak, że laser na cellulit do domowego użytku jest skuteczny. Co więcej, wystarczy poświęcić zaledwie 10 minut każdego dnia na taką kurację, by po kilku tygodniach zauważyć niewiarygodne efekty. Skóra widocznie się wygładza, a wszelkie nierówności i grudki znikają. Dodatkowo, by wzmocnić skuteczność domowego lasera, należy smarować miejsca objęte cellulitem specjalnym kofeinowym serum. Najlepiej robić to zaraz po laserowym seansie, ponieważ wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Skóra jest bowiem pobudzona, a więc znacznie szybciej i chętniej przyjmie dobroczynne składniki specyfiku kosmetycznego.
Jak wzmocnić skuteczność domowego zabiegu?

Choć laser na cellulit sam w sobie jest skuteczny, nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze bardziej zwiększyć jego skuteczność. W jaki sposób tego dokonać?

Tak naprawdę nie ma z tym wiele „zachodu”. Wystarczy tylko zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Wystarczy z codziennego jadłospisu wykluczyć słodycze, sól, fast-foody. Dobrze jest też ograniczyć ilość wypijanej kawy, zamieniając ją na zieloną herbatę oraz inne ziołowe herbatki. Niezawodna jest też woda mineralna.

By wzmocnić skuteczność laserowego usuwania cellulitu w domu, warto zacząć się ruszać. Aktywność fizyczna jest wskazana, by przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz zwiększyć elastyczność skóry.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Laser na cellulit Reviewed by on czwartek, 30 sierpnia, 2018 .

W jaki sposób pokonać cellulit? Takie pytanie zadają sobie wszystkie te panie, które nie są w stanie uporać się z tą nieestetyczną przypadłością. Czy to zatem oznacza, że likwidacja skórki pomarańczowej jest niemożliwa? Okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pozbyć się tego nieestetycznego defektu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowoczesne metody

ABOUT AUTHOR /