Ogród w stylu angielskim

 ›  › Ogród w stylu angielskim

Modny dom

Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ogrody angielskie – ogrody idealne. Pasjonujący się nimi ogrodnicy sprowadzili niezwykłe okazy roślin ze wszystkich zakątków świata. Dzięki temu codziennie nasze oczy cieszą m.in daglezje, srebrne świerki, cedry himalajskie i araukarie. Niektóre z nich pamiętają nawet czasy królowej Wiktorii.

Anglicy od lat słyną ze słych starannie wypielęgnowanych trawników. Swoją świetność zawdzięczają odpowiedniej pielęgnacji – podlewaniu, nawożeniu, koszeniu, a także wertykulacji, napowietrzania czy odchwaszczania. Często mówi się, że dorodny trawnik wymaga co najmniej trzystu lat pielęgnacji. Efekt jednak jest wart wszelkiej włożonej w to pracy.

Ogród w stylu angielskim to nie tylko idealny trawnik. Nie można zapomnieć o rozległych rabatach kwiatów i obficie kwitnących drzewach. Z zielonymi rabatami doskonale współgrają irysy, astry jesienne, narcyzy trąbkowate, żonkile oraz lilie. Dość charakterystyczne są też słoneczniki zwyczajne. Popularnym rozwiązaniem są pnącza, oplatające altany i pnące się po murach i płotach bluszcze.

Warto wprowadzić również romantyczne elementy architektoniczne. Nie mogą być zbyt krzykliwe, powinny idealnie łączyć się ze scenerią. Ciekawym rozwiązaniem jest np. rzeźba w zaroślach bluszczu czy kuta ławeczka w zacienionym miejscu.

Angielski ogród wygląda, jakby był stworzony ręką natury. Kompozycją przypomina bowiem krajobraz naturalny. Jego perfekcja i tajemniczość od lat zadziwia i inspiruje. Sprawia wrażenie przytulnego i przyjaznego miejsca, pełnego cudownych zapachów i tajemniczych zakątków.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Ogród w stylu angielskim Reviewed by on piątek, 5 lipca, 2019 .

Ogrody angielskie – ogrody idealne. Pasjonujący się nimi ogrodnicy sprowadzili niezwykłe okazy roślin ze wszystkich zakątków świata. Dzięki temu codziennie nasze oczy cieszą m.in daglezje, srebrne świerki, cedry himalajskie i araukarie. Niektóre z nich pamiętają nawet czasy królowej Wiktorii. Anglicy od lat słyną ze słych starannie wypielęgnowanych trawników. Swoją świetność zawdzięczają odpowiedniej pielęgnacji – podlewaniu,

ABOUT AUTHOR /