Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ?

 ›  › Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ?

Pralnie chemiczne Częstochowa

Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ?

Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ?
Należy pamiętać, że dla zdrowych stóp obuwie jest złem koniecznym, którego działanie należy w miarę możności ograniczać. Nie wolno też zapominać, że na każdą okazję służy odpowiednie obuwie, którego poza tym nie należy nosić. I tak pod żadnym pozorem nie można pozwalać dzieciom chodzić w butach narciarskie gdyż potrafią one skutecznie „rozpłaszczać” stopy dzięki swej masywnej, twardej i nieelastycznej podeszwie.

W tym miejscu wypada także poświęcić nieco miejsca tak powszechnie noszonym przez dzieci i młodzież trampkom i tzw. pepegom. Obuwie to można tolerować jedynie na lekcjach gimnasty oraz w czasie zajęć i gier sportowych. Poza wymienionymi zajęcia i należy przestrzegać dzieci przed noszeniem tego typu obuwia, ponieważ jest ono zupełnie niehigieniczne oraz sprzyja przeziębieniom, gdyż z powodu nadmiernego pocenia stóp stale jest zimno w nogi. Brak sztywnych zapiętków sprzyja też tworzeniu się płaskostopia. Pogląd jakoby całodzienne noszenie, zarówno w domu, jak na uli­cy, twardego, a co gorsza na grubej i mało elastycznej podeszwie obuwia (drewniaki!) miało zabezpieczać przed deformacjami pra­widłowo wykształconych stóp, jest więc z gruntu szkodliwy i nie znajduje żadnego uzasadnienia z punktu widzenia fizjologii, higie­ny, czynności i mechaniki stóp. Wybór butów to ważny moment decydujący nie tylko o komforcie noszenia, ale też zdrowiu stóp. Kupując buty trzeba pod uwagę wziąć nie tylko modę, ale też zdrowie.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ? Reviewed by on niedziela, 17 listopada, 2019 .

Czy pepegi są szkodliwe dla stóp ? Należy pamiętać, że dla zdrowych stóp obuwie jest złem koniecznym, którego działanie należy w miarę możności ograniczać. Nie wolno też zapominać, że na każdą okazję służy odpowiednie obuwie, którego poza tym nie należy nosić. I tak pod żadnym pozorem nie można pozwalać dzieciom chodzić w butach narciarskie gdyż

ABOUT AUTHOR /