Moda na małe stopy

 ›  › Moda na małe stopy

Pralnia foka Częstochowa

Moda na małe stopy

Moda na małe stopy
Wszyscy lekarze są zgodni co do tego, że coraz więcej młodych dziewcząt i chłopców zgłasza się do ambulatoriów i szpitali z powo­du tych czy innych dolegliwości stóp, a nawet poważnych ich scho­rzeń i deformacji. Niekiedy nie wystarczają zwykłe sposoby zapo­biegania oraz leczenia i trzeba sięgać do metod operacyjnych.

Jest rzeczą zastanawiającą, że od bardzo dawnych czasów za stopy ładne uważano stopy małe i wąskie. Prawdopodobnie moda ta przyszła z Chin, gdzie niebywale rozwinęła się sztuka deformowania stóp kobiet przez odpowiednie ich bandażowa nie. Okazuje się, że główną przyczyną cierpień jest noszenie złego, niefizjologicznego i często źle dopasowanego i dobranego, ale za to modnego obuwia. Dopiero ciężkie choroby stóp i duże deformacje — płaskostopie, paluchy koślawe, palce sztywne, palce młoteczkowate, odciski i modzele oraz bóle, które z biegiem czasu stają się nie do zniesie­nia — zmuszają osoby bezkrytycznie hołdujące modzie do szukania porady lekarskiej i zastanowienia się nad stanem swych nóg w przyszłości. A należy pamiętać, że na urodę nóg składa się wiele rzeczy i że ró­wnie ważnym czynnikiem, jak kształt kości, proporcje, rozwój mię­śni i tkanki tłuszczowej, gładkość i barwa skóry, są kształtne, pra­widłowo zbudowane, zdrowe i sprawne stopy. Wygodne buty noś! Wiele osób, a szczególnie młode dziewczęta, oburza myśl o „rozsądnym obuwiu”, ale przecież i atrakcyjne obu­wie może odpowiadać określonym wymogom. Obuwie powinno być wygodne, dobrze dobrane i wystarczająco obszerne.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Moda na małe stopy Reviewed by on niedziela, 17 listopada, 2019 .

Moda na małe stopy Wszyscy lekarze są zgodni co do tego, że coraz więcej młodych dziewcząt i chłopców zgłasza się do ambulatoriów i szpitali z powo­du tych czy innych dolegliwości stóp, a nawet poważnych ich scho­rzeń i deformacji. Niekiedy nie wystarczają zwykłe sposoby zapo­biegania oraz leczenia i trzeba sięgać do metod operacyjnych. Jest rzeczą zastanawiającą,

ABOUT AUTHOR /