Fotografia ślubna

 ›  › Fotografia ślubna

Pralnia chemiczna Częstochowa

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fotografia ślubna jest bardzo odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem, gdzie fotograf jest odpowiedzialny za uwiecznienie najważniejszych chwil w życiu Państwa Młodych w sposób unikalny i oryginalny. Każdy fotograf ślubny wykonujący zdjęcia podczas przygotowań, ceremonii zaślubin, wesela czy pleneru powinien być zawsze uzbrojony w dwa aparaty fotograficzne, gdyż nigdy nie wiadomo czy jeden z nich nie zawiedzie. Każdy aparat powinien mieć zapasowy akumulator i kartę pamięci gdyż i one potrafią nas zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Podczas wykonywania zdjęć w kościele bardzo ważne jest posiadanie zgody wydawanej przez kurie diecezjalne na wykonywanie zdjęć w budynkach sakralnych. Takie pozwolenie bardzo ciężko jest dostać, gdyż wymaga ono uczestniczenia fotografa w specjalnym kursie, np. w diecezji Tarnowskiej na rok 2012 miał się odbyć jeden taki dwugodzinny kurs jednak z powodu braku chętnych został on przesunięty na następne lata. Tak jak widać w takiej sytuacji ciężko jest uzyskać owe pozwolenie, które obejmuje szkolenie na którym informuje fotografów jak poruszać podczas ceremonii, gdzie można wchodzić a gdzie jest to zabronione. Fotograf ślubny w chwili wielkiego stresu jakim jest wykonywanie zdjęć powinien pamiętać o wspomnianych zakazach, gdyż może grozić to wydaleniem z kościoła, a w konsekwencji brakiem zdjęć z uroczystości.

Kolejnym istotnym elementem fotografii ślubnej jest kompozycja, jeśli nasza ceremonia zaślubin odbywa się na przykład w Tarnowskiej katedrze, której architektura jest bardzo okazała warto uwiecznić jej detal. Fajnym pomysłem na zdjęcie w takiej sytuacji jest zdjęcie od dołu czy z boku. Popatrzmy przez wizjer naszego aparatu w odmienny sposób, aby mieć ciekawe zdjęcie. Nie jest to łatwe by mieć oryginalne zdjęcie, jeśli chcesz owe zobaczyć wejdź na moje portfolio

. Może podane informacje są oczywiste, jednak wielU profesjonalistów zapomina o podstawach fotografii, gdyż popadli w rutynę, która jest bardzo niebezpieczna dla tego zawodu.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Fotografia ślubna Reviewed by on wtorek, 8 stycznia, 2019 .

Fotografia ślubna jest bardzo odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem, gdzie fotograf jest odpowiedzialny za uwiecznienie najważniejszych chwil w życiu Państwa Młodych w sposób unikalny i oryginalny. Każdy fotograf ślubny wykonujący zdjęcia podczas przygotowań, ceremonii zaślubin, wesela czy pleneru powinien być zawsze uzbrojony w dwa aparaty fotograficzne, gdyż nigdy nie wiadomo czy jeden z nich nie zawiedzie.

ABOUT AUTHOR /