Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce

 ›  › Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce

Kosmetyki

Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce

Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce

Kobieta w każdym wieku chce wyglądać pięknie. Większość pań ma w sobie chęć zachowania urody i młodości, ale nie wszystkie kobiety wiedzą w jaki sposób mają to zrobić, aby wyglądać o kilka lat młodziej. Pewne zabiegi pielęgnacyjne mogą nam dodać lub ująć lat. Duży wpływ mają na to szczegóły, jak na przykład fryzurka, sposób obcięcia włosów, a nawet ich kolor. Podobnie jest z ubiorem. Niektóre rzeczy i kolory są zarezerwowane tylko dla młodszych. Należy o tym pamiętać przy wyborze fryzury i koloru włosów, jak również przy kompletowaniu własnej garderoby. Poniżej drogie panie znajdziecie kilka wskazówek, oraz dowiecie się co Was będzie postarzało, a co sprawi, że będziecie wyglądać młodziej i to bez aplikowania sobie botoksu. Na początek pójdą włosy.

Długość włosów

Panie po 60 roku życia powinny raczej nosić krótszą fryzurę, ponieważ taka optycznie odmładza. Jednak włosy nie mogą być zbyt krótkie, ponieważ skutek może być zupełnie odwrotny. Zbyt krótka fryzura wyostrza rysy, wydłuża nos i brodę i ogólnie twarz ma bardziej surowy wygląd, a właścicielka takiej fryzury wygląda na więcej lat, niż ma w rzeczywistości.

Dla kogo włosy równej długości?

Włosy mające równą długość są odpowiednie tylko dla nielicznych pań w wieku powyżej 50 lat. Najbardziej korzystnie będą w nich wyglądały kobiety szczupłe mające gęste i mocne włosy, ale zawsze powinny pamiętać, aby odsunąć je z twarzy. Pozostałe panie raczej powinny zrezygnować z takiej fryzury.

Jaki kolor włosów jest najbardziej odpowiedni dla pani po sześćdziesiątce?

W tym wieku należy zrezygnować z ostrych kolorów, jak głęboka czerń, płowe blondy, ostre rudości, odcienie oberżyny. Pasemka również nie są wskazane. Takie kolory są najlepsze dla dziewczyn i młodych kobiet. Starsze kobiety będą w nich wyglądały nieco śmiesznie. Panie w wieku 60+ powinny raczej wybierać bezpieczne kolory. Należą do nich odcienie popielate, ciemny blond, oraz cała paleta ciepłych brązów.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest odpowiednie nałożenie farby, dlatego też powinno się ją nakładać w gabinecie fryzjerskim. Drogie panie jeżeli decydujecie się na nałożenie koloru na włosy wybierajcie dobre jakościowo farby, które nie zniszczą włosów. Najgorsze co może być to zniszczone przypominające siano włosy i do tego jeszcze z odrostami. Jeżeli chcecie więc uchodzić za kobiety atrakcyjne i zadbane nie możecie dopuścić do takiej sytuacji.

Rezygnujemy z trwałej ondulacji!

Panie po sześćdziesiątce i starsze kobiety powinny unikać silnie skręconych włosów po trwałej ondulacji. Znacznie lepiej będą wyglądały łagodne fale, które można uzyskać podczas modelowania na grubej szczotce. Taka fryzura znacznie złagodzi rysy twarzy. Wiele pań zadaje sobie pytanie czy mogą używać żelu i lakieru. Lakier i żel są dopuszczalne, ale należy ich używać z umiarem.

Ciekawe wpisy związane z modą oraz urodą:

Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce Reviewed by on wtorek, 8 stycznia, 2019 .

Najlepsza fryzura dla pani po sześćdziesiątce Kobieta w każdym wieku chce wyglądać pięknie. Większość pań ma w sobie chęć zachowania urody i młodości, ale nie wszystkie kobiety wiedzą w jaki sposób mają to zrobić, aby wyglądać o kilka lat młodziej. Pewne zabiegi pielęgnacyjne mogą nam dodać lub ująć lat. Duży wpływ mają na to szczegóły,

ABOUT AUTHOR /